Příběh resortu

Jmenuji se Marek Němec a odjakživa mám rád cestovaní a dobrodružství. Díky spojení těchto dvou mých zálib jsem založil cestovní kancelář Siam Travel specializující se na exotické dovolené. Neustále také hledám příležitosti, jak v tomto směru rozvíjet aktivity pro své kamarády a přátele. Tak se také zrodil příběh resortu na nejlepší pláži Srí Lanky…

V roce 2002 na Srí Lance skončilo téměř dvacetileté období občanské války a na dva roky bylo uzavřeno válečné příměří. Ekonomika a obyvatelé země byli totálně vyčerpaní, což byl jeden z důvodů, proč se země začala otevírat potencionálním zahraničním investorům.

Severovýchod země byl v totální izolaci, i když právě zde byl na přelomu sedmdesátých a osmdesátých letech začátek turismu nejen pro bohaté lidi z Kolomba, ale především pro zahraniční turisty, kterých na Srí Lanku přilétalo každoročně okolo 300 000.

V té době se mi podařilo být v pravou chvíli na pravém místě a získal jsem zde pozemek o  rozloze 10 000 m2 plný palem a tropické vegetace, a to přímo na dvoukilometrové pláži mezi Uppaveli a Nilavelli.  Toto místo je chráněno z jedné strany korálovým útesem, z druhé strany skálou v moři, které se říká ,,Shivas rock" (Šivova skála). Místní se po staletí chodí modlit k místu zvanému ,,Pechchi Aaman", což je posvátný strom přímo v našem resortu, o kterém jsou přesvědčeni, že jej chrání místní bohyně.

O tom, že na tom něco bude, jsem se sám přesvědčil v době, kdy celou Srí Lanku zasáhlo tsunami. A přestože ničivá vlna dosahovala až sedmi metrů, v našem resortu měla jen metr a půl. Osobně cítím vděčnost za tento „zázrak“ místní bohyni a její síle, která je v resortu cítit na každém kroku.

Rok po tsunami začalo opět eskalovat napětí a občanská válka pokračovala další tři roky až do finálního příměří v květnu 2009. Od té doby nastal obrovský nárůst cestovatelů na Srí Lanku, který  v roce  2017 přesáhl dva miliony.

Naštěstí pro náš resort je severovýchod doposud turisticky nepoznaný a zůstává stranou zájmu. Jeho tajemství spočívá v panenské čistotě. Krok po kroku, více než sedm let, tvoříme unikátní místo ve stylu Robinsona Crusoa. Místo, kde máte šanci se vrátit k přírodě, poznat čistou kulturu a turisty dosud nezkažené obyvatelstvo. Věřím, že není na světě mnoho míst, kde byste se mohli po desetihodinovém letu z Evropy procházet po panenských plážích desítky kilometrů, pozorovat velryby, delfíny a kochat se o samotě nádhernými východy i západy slunce.

Pokud toužíte po návratu k přírodě i sami k sobě, je pro vás 108 Palms Beach Resort bezpochyby to správné místo.  

 

Marek a Dana